podrobný návod

Začněte důkladnou přípravou zdi, na kterou budete tapetu lepit

Pokud tuto část podceníte, tapeta nebude na neupraveném povrchu správně držet.

Takže základem je povrch rovný, suchý, čístý, hladký, nejlépe vystěrkovaný, nebo postačí se zbavit drobných nedržících pískových zrníček, která snadno odřete brusnou mřížkou, tak aby stěna byla hladká. A nyní nejdůležitější krok – penetrace. Ta dokonale připraví jakýkoliv povrch a ideálně upraví nasákavost. Příliš savý podklad (novostavby, staré hliníkové nátěry) rychle vstřebá většinu lepidla a tapeta nebude držet. Zde použijte hloubkovou penetraci. Na vystěrkovanou, nalíčenou stěnu postačí penetrace povrchová. V případě, že je stěna nesavá, je nezbytné ji přebrousit. Doporučujeme mít povrch před lepením světlý, nelepte tapety na tmavé nátěry, hrozí prosvítání malby

Příprava lepidla

Dle návodu výrobce připravte lepidlo. Lepidlo zakoupíte v každém běžném hobbymarketu.
Lepidlo sypejte do nádoby s vodou velmi pomalu jako dětskou krupičku a stále míchejte, až se vytvoří vodní vír, míchání může trvat 3–5 minut. Poté nechte lepidlo 30 minut odpočinout.

Tapetování

Před tapetováním si připravte pomůcky pro tapetování (váleček nebo štětka, měkká stěrka nebo kartáč na vyhlazení tapety, olovnice, nůžky, odlamovací nůž, lepící pásku) a samotnou tapetu.

S tapetováním začínejte směrem od okna. Pomocí olovnice si na stěnu naznačte vodící svislou linku pro první pruh, ten ovlivní přesnost lepení všech dalších pásů. Dle výšky stěny si ustřihněte první pás tapety, ale než ho nalepíte, naznačte si tužkou začátek dalšího pásu. Lepidlo se nanáší pouze na stěnu štětkou nebo válečkem. Tapetu lepíme od stropu dolů a vyhlazujeme kartáčem nebo měkkou stěrkou. Znečištěnou tapetu od lepidla snadno očistíte vlhkou houbou a suchým hadrem. Přebytečný kus tapety zařízněte ostrým odlamovacím nožem a zahlaďte. U dalšího pásu je postup stejný, jen je nutno správně navázat vzor tapety. Vzor Vás sám povede. Tapety lepte vždy natěsno k sobě, ne přes sebe. V rohu přebytečný kus tapety opět seřízněte ostrým odlamovacím nožem. Během schnutí při teplotě 18–20 °C se vyvarujte průvanu, hrozí příliš rychlé schnutí a následné loupání tapet.

Reklamace vliesové fototapety může být uznána pouze v případě, že jsou všechny díly suché a bez lepidla! Reklamaci nelze uplatnit na již nalepenou fototapetu. Případné tiskové odchylky, které nejsou viditelné ze vzdálenosti 2 metrů, nejsou důvodem k reklamaci.